O przedszkolu

W Przedszkolu w Michowie kultywujemy wieloletnie tradycje przedszkolne: organizujemy zabawę andrzejkową i karnawałową, gościmy Mikołaja, witamy ekologicznie wiosnę, obchodzimy Dzień Babci i Dziadzia, Dzień Dziecka oraz organizujemy Piknik Rodzinny z okazji Święta Mamy i Taty.

W ostatnich latach Przedszkole rozszerza i uatrakcyjnia formy współpracy ze środowiskiem lokalnym. Nawiązaliśmy stałą i szeroką współpracę z Biblioteką Publiczną  w Michowie. Rezultatem  działalności jest wspólna organizacja imprez i uroczystości, takich jak:

• „Urodziny Kubusia Puchatka",
  • „Dzień Pluszowego Misia",
  • „Pasowanie na czytelnika biblioteki",
  • „Dzień Dziecka"
  • ,,Konkurs czytelniczy",
  • ,,Cotygodniowe wypożyczanie dzieciom bajek".

Dzień Dziecka organizujemy dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z całej Gminy Michów. W każdym roku szukamy źródeł finansowania, darczyńców, sponsorów, co roku tworzymy nowe koncepcje organizacji i dzięki współdziałaniu organizatorek mamy corocznie niepowtarzalny Dzień Dziecka z licznymi nagrodami, atrakcjami oraz konkursami. Stałym punktem programu jest propagowanie akcji „Cała Polska czyta dzieciom", kiedy to zapraszamy do czytania literatury dziecięcej osoby z naszego środowiska znane i życzliwe dzieciom.

Ponadto promujemy Przedszkole poprzez:

• zapraszanie dzieci ze środowiska na uroczystości przedszkolne i przedstawienia teatralne,
  • publikowanie artykułów w gazetach: „Echo powiatu lubartowskiego", ,,Wspólnota", ,,Głos Michowa", ,,Wiadomości znad Rudy".
  • wykonywanie gazetek „Z życia przedszkola" w holu placówki,
  • Wystawa  prac dzieci na tablicach na rynku w Michowie,

Realizujemy zewnętrzne programy oraz uczestniczymy w akcjach:

• Program ,,Czyste powietrze wokół nas",
  • Program ,,Trzymaj formę",
  • Program ,,Kubusiowi przyjaciele natury",
  • Akcja Góra Grosza",
  • Akcja ,,Zbierania baterii".

- Organizujemy konkursy wewnątrz przedszkolne o tematyce literackiej z wierszy Juliana Tuwima i Jana  Brzechwy.

Umożliwiamy dzieciom prezentowanie zdolności, umiejętności poprzez udział w wystawach, imprezach, konkursach, przeglądach.

Organizujemy wycieczki wyjazdowe np. do Lublina do Centrum Rozrywki dla dzieci.

Zapraszamy rodziców na zajęcia z cyklu ,,Dzielimy się wiadomościami i umiejętnościami":

- spotkanie z tatą policjantem,

- spotkanie z mamą, której pasją są robótki ręczne,

Nawiązaliśmy współpracę z przedszkolem z sąsiedniej gminy. Od 2005 roku mamy przedszkole partnerskie, jest nim Przedszkole Samorządowe  w Kamionce. Wspólnie organizujemy rady szkoleniowe dla nauczycieli, a dla dzieci „Olimpiady sportowe".

Stosujemy sprawdzone i nowatorskie formy współpracy z rodzicami, m.in.:

• angażujemy rodziców w organizację zajęć dla dzieci,
  • organizujemy zajęcia otwarte i prelekcje dla rodziców,
  • zapraszamy rodziców raz w miesiącu do czytania dzieciom bajek po obiedzie,
  • wdrożenie systemu umożliwiającego łatwy i szybki sposób współpracy z rodzicami poprzez internet i facebook.