Przebieg uroczystości

W dniu 11 czerwca 2016 r. Przedszkole w Michowie obchodziło 70-lecie swego istnienia,

jest to drugi obchodzony jubileusz.

Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: pani Elżbieta Pełka Pryszcz - wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie, sekretarz gminy p. Artur Karpiński. W imieniu rady gminy przybył Przewodniczący p. Andrzej Trojak. Przybyli również dyrektorzy szkół z terenu gminy, kierownicy zakładów i instytucji współpracujących, np. reprezentacja Biblioteki Publicznej. Zaszczycił też swoją obecnością p. Antoni Bielski - radny powiatu lubartowskiego. No, a przede wszystkim, tak licznie przybyli Rodzice i przedszkolaki, bez których nie byłoby idei przedszkola. Sala remizy strażackiej zapełniła się po brzegi. I tak ciepłą atmosferę uroczystości, ocieplały jeszcze bardziej pluszowe misie spoglądające na gości ze sceny.

Program uroczystości rozpoczęła wędrówka w przeszłość poprzez muzyczną prezentację multimedialną wykonaną przez p. Monikę Grzywaczewską, mamę dziecka przedszkolnego. Umieszczone tam zdjęcia archiwalne zostały zgromadzone na poprzedni jubileusz. Ostatnie slajdy przypominały właśnie chwile związane z 60-leciem Przedszkola w dniu 9 grudnia 2006 r.

Następnie przedszkolaki wręczyły kwiaty pani Alicji Gradzińskiej, pełniącej funkcję kierowniczą w Przedszkolu w Michowie w latach 2000-2003.

W dalszej kolejności dyrektor przedszkola  - Anna Tokarzewska przedstawiła  zmiany w przedszkolu i  jego sukcesy w formie prezentacji multimedialnej podsumowującej ostatnie 10 lat.

Zgodnie z kolejnym punktem programu, przyznano tytuły i wręczono dyplomy „Przyjaciel Przedszkola” osobom oraz instytucjom wspierającym naszą Placówkę. Te wyróżnienia otrzymali:

• Bank Spółdzielczy w Cycowie, oddział w Michowie  - za pomoc i hojność we wspomaganiu placówki.
  • ,,Towarzystwo Przyjaciół Michowa” - za zaangażowanie w uatrakcyjnienie życia przedszkolaków poprzez występy teatralne i konkursy.
  • Pan Artur Karpiński (sekretarz Gminy) - za życzliwość i zrozumienie potrzeb przedszkola.
  •  Pani Iwona Czarnecka (właścicielka zakładu krawieckiego „Szpuleczka”) - za wielkie serce i wspieranie działalności edukacyjnej przedszkolaków.
  • Pani Katarzyna Lalak  (właścicielka sklepu spożywczo-warzywnego) - za wielkie serce i wspieranie działalności edukacyjnej przedszkolaków.
  • Pan Tomasz Karpiński - za bezinteresowną pomoc i życzliwość, które w szczególny sposób przyczyniły się do realizacji naszych planów.
  • Pan Janusz Jarzyna -  za zrozumienie potrzeb Przedszkola.

Wśród wszystkich osób posiadających powyższy tytuł po raz pierwszy przyznano tytuł:„Super  Przyjaciel” i wręczono statuetkę  p. Agacie Jankowskiej, za cykliczne działanie na rzecz przedszkolaków i wdrażanie nowatorskich form współpracy z naszym Przedszkolem.

Z okazji jubileuszu otrzymaliśmy okazjonalne upominki, gratulacje i życzenia, a także wiersz napisany na tę szczególną uroczystość przez dyrektor ZSO w Michowie  - p. Bożenę Morawską. Bardzo cenny prezent, uwzględniający potrzeby placówki, dostaliśmy od władz gminnych  - aparat cyfrowy bardzo dobrej jakości.

Po części oficjalnej mogliśmy oglądać  występy taneczne przedszkolaków pod hasłem -„Na ludową nutę”:

- grupa I (3latków) –  taniec „Grozik”,

- grupa II (4latków) -  „Krakowiaka”,

- grupa III (4-5-6latków) – „Zasiali górale” ,

- grupa IV (5-6 latków) – „Polkę tramblankę”.

Na 70-tych urodzinach nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego, symbolizującego 4 grupy przedszkolne. Na zakończenie dyrektor przedszkola zaprosiła do zwiedzania wystawy zdjęć i pamiątek oraz podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w organizację uroczystości.

To był piękny jubileusz. 70 lat to piękny wiek. 70 lat dla Przedszkola, to co najmniej 3-4 pokolenia Michowiaków i mnóstwo wspomnień z dzieciństwa.

Pozdrawiam wszystkie Przedszkolaki. Zapraszam na naszą stronę internetową. Galeria zdjęć

Dyrektor Przedszkola w Michowie (2003-do nadal)

Anna Tokarzewska